کتاب لقمه

مجموعه کتاب‌های لقمه، معروف‌ترین کتاب‌های انتشارات مهر و ماه هستند. اسم این مجموعه کتاب «کتاب‌های لقمه» است؛ زیرا کتاب‌های کوچکی هستند که نکات طلایی دروس داخل آن‌ها تالیف شده است. به‌نوعی، کتاب لقمه‌ها غذای ذهن را تامین می‌کنند و شما می‌توانید به‌راحتی در هر زمان و مکانی این کتاب‌ها را مطالعه کنید.

در ابتدا مجموعه کتاب‌های لقمه، درسنامه‌های مختصر با محتوای مطالب کنکوری بودند. اما با گذشت زمان، کتاب لقمه‌ها برای درس‌های دیگری از جمله ریاضی، فیزیک و آرایه‌‌های ادبی طراحی شدند. در حال حاضر کتاب لقمه‌ها با ارائه مطالب مهم درسی، برای کنکوری‌ها بسیار مهم است.

ویژگی کتاب‌های کمک‌درسی کتاب لقمه

سری کتاب‌های لقمه به‌عنوان کتاب کمک درسی برای کلیه پایه‌های آموزشی تالیف می‌شوند. کتاب لقمه‌های مهر و ماه از یک درسنامه مفید و کامل برخوردار هستند که حاوی مطالب مفید درسی است. در اصل بسیاری از دانش آموزان به‌‌دلیل برخورداری از درسنامه‌ها کتاب لقمه را خریداری می‌کنند. از ویژگی‌های کتاب لقمه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جامعیت مطالب: کتاب‌های لقمه به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کلیه مطالب و نکات کلیدی درس یا موضوع را پوشش دهند. این جامعیت مطالب باعث شده است تا دانش آموزان برای یادگیری مطالب، نیاز به منابع و کتاب‌های متعدد نداشته باشند.
  • نکات کلیدی و خلاصه‌ها: در انتهای هر بخش از کتاب لقمه، خلاصه‌‌ها و نکته‌‌های کلیدی دروس کتاب آورده شده‌اند. با مرور سریع این مطالب، نکات طلایی در ذهن دانش آموزان ثبت خواهند شد.
  • تشریح و توضیح دقیق مفاهیم: هر مفهوم یا نکته درسی با زبانی ساده و قابل‌فهم، همراه با مثال‌ها و توضیحات دقیق، ارائه می‌شود. این امر به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا حتی پیچیده‌ترین مفاهیم را به خوبی درک کنند.

کتاب لقمه‌های انتشارات مهر و ماه مجموعه‌ای متشکل از کتاب‌های حجم با مطالب آموزشی کاربردی است. طراحی این کتاب‌ها نیز به‌گونه‌ای است که دانش آموزان به‌راحتی در هر زمان و مکانی آن‌ها را مطالعه کنند. کتاب لقمه‌ها برای دانش آموزانی هستند که قصد صرفه جویی در وقت خود را دارند!

ساختار کتاب‌های کتاب لقمه

اولین نکته جذاب در مورد کتاب‌های مهر و ماه که احساس نیاز نسبت به خرید کتاب مهر و ماه را ایجاد می‌کند، طراحی ساختار این کتاب‌ها است. کتا‌ب‌های مهر و ماه سیمی هستند و ورق زدن آن‌ها بسیار راحت‌ است. ساختار کتاب‌های لقمه به شرح زیر است:

  • درسنامه‌های مختصر لقمه: درسنامه‌‌ها مهم‌ترین بخش کتاب لقمه‌‌ها را ترجیح می‌دهند. مطالب درسنامه‌ها از کل بخش‌های دروس کتاب اما به‌صورت چکیده و خلاصه هستند. با مطالعه درسنامه‌ها مطالب مهم درس در ذهن افراد هک می‌‌شود.
  • تست و پاسخ‌های تشریحی: این کتاب‌ها در اصل برای جمع بندی مطالب درسی هستند و به‌عنوان یک کتاب تستی کاربرد ندارند. در عوض تعدادی تست پس از اتمام هر فصل وجود دارد که برای مرور مطالب خوانده شده است. توجه داشته باشید که هدف این تست‌ها فقط جمع‌بندی مطالب درسی است و به‌صورت تشریحی هستند.

به‌نوعی ساختار کتاب‌ لقمه‌ها به گونه‌ای است که بخش‌‌های مهم مطالب درسی را آموزش می‌دهند. اگر به دنبال کتاب‌های تستی هستید که تمرکز آن‌ها آزمون کنکور باشد، بهتر است به سراغ کتاب‌های جامع مهر و ماه بروید.

مزایای کتاب‌های کتاب لقمه برای فرایند مطالعه

مهم‌ترین مزیت مطالعه کتاب‌های لقمه شما برای یادگیری مطالب تشریحی و توضیحی کتاب‌های درسی هستند. برای مثال می‌توان در ایام عید، به سراغ این کتاب‌ها رفت و به بهترین شکل ممکن درس‌ها را دوره کرد. در ادامه و در قالب جدولی کامل به بررسی ویژگی‌های کتاب لقمه می‌پردازیم.  کتاب‌های لقمه مهر و ماه، جمع‌بندی‌ها و نکات طلایی این کتاب‌های جیبی است.

ویژگی توضیحات
نوع کتاب دفترچه‌های سیمی با قطع جیبی
وزن سبک با وزن کمتر برای حمل آسان
محتوای آموزشی درسنامه‌های مختصر و مفید به همراه نکات کاربردی و تحلیل متن درسی
طراحی منطبق بر آخرین تغییرات درسی و ارائه مطالب به صورت مختصر و طبقه‌بندی شده
کاربرد مناسب برای مرور و جمع‌بندی سریع مطالب
مناسب برای مرور دانش‌‌آموزان بعد از یادگیری کامل مطالب درسی
محتوای کنکوری نکات کنکوری، ترکیبی و پر‌تکرار در کنکورهای سراسری
محتوای تصویری و تمرینی شامل تصاویر، جدول‌ها، مثال ها و تمرین‌های حل شده
تست‌ها تست‌های موضوعی تالیفی و کنکوری
پاسخنامه تشریحی برای کلیه سوال‌های تستی
محتوا در رشته‌های مختلف برای همه درس‌ها در همه رشته‌های تحصیلی
پرفروش‌ترین کتاب‌ها هندبوک فرمول های فیزیک و ریاضی، زیست‌شناسی دهم تا دوازدهم، شیمی یازدهم و دهم و ادبیات فارسی دوازدهم

علاوه‌بر این، تنوع کتاب‌های لقمه بسیار بالاست و برای درس‌های فارسی، ریاضی، شیمی، فیزیک و سایر دروس ارائه می‌‌شوند. اگر به دنبال کتاب‌های تستی هستید، پیشنهاد ما کنکوریوم است؛ زیرا یک بانک جامع از تست‌ها هستند. با مطالعه کتاب لقمه‌ها و تست‌های کنکوریوم، به‌راحتی برای آزمون کنکور سراسری آماده خواهید شد.

خرید کتاب‌های کتاب لقمه از ماز مارکت

برای خرید کتاب لقمه فقط کافی است سفارش خود را در همین صفحه ثبت کنید. مجموعه ماز مارکت با سال‌ها سابقه در حوزه فروش کتاب‌های کنکوری، یکی از معتبرترین فروشگاه‌ها برای خرید کتاب‌های کنکوری محسوب می‌شود. با خرید کتاب از ماز مارکت، کتاب‌های مورد نظر شما در کمترین زمان به آدرس موردنظرتان ارسال می‌شوند و نیازی به خرید حضوری در بازارهای شلوغ تهران نخواهید داشت.